ترجمه دانشجویی

ترجمه متون دانشجویی

در این مطلب درباره اهمیت ترجمه دانشجویی در دوران تحصیل در دانشگاه و آثار آن بر پیشرفت تحصیلی می‌پردازیم.

دوران دانشجویی دوران عجیبی است.

از یک طرف درس و دانشگاه بخش قابل توجهی از وقت ما را به خود اختصاص می‌دهند و طبیعتاً باید تلاش کنیم در درس و مشق‌های خود موفق باشیم و بهترین استفاده را از فضای آموزشی دانشگاه ببریم.

از سوی دیگر، دوران دانشجویی جزو معدود دوران‌هایی است که می‌توانیم با دست بازتر برای خودمان وقت بگذاریم. مطالعه‌ کنیم، فیلم ببینیم، یا با دوستانمان بیرون برویم و لحظات خوبی داشته باشیم.

در کنار اینها، می‌دانیم که بهترین زمان برای برنامه ریزی آینده،‌ دوران دانشجویی است. توسعه مهارتها، ایجاد شبکه ارتباطی، شکل دادن به یک رزومه‌ی خوب و هر آن چیزی که می‌تواند به موفقیت آینده ما کمک کند، در این دوران، ساده‌تر و ارزان‌تر از سایر مراحل زندگی، قابل انجام است.

ترجمه تخصصی متون و مقالات دانشجویی
ترجمه فوری مقاله دانشجویی

اهمیت ترجمه در دوران دانشگاه

یک پژوهشگر نتیجه پژوهش خود را در نوشته‌ای با حجم معین و استاندارد ارائه می‌دهد که همان مقاله می‌باشد. از انجایی که دانشجو زمان کافی برای نوشتن مقاله ندارد بنابراین در ابتدا به دانلود مقاله دانشجویی می پردازد. به سایت‌های مختلفی برای دانلود مقاله مورد نظر مراجعه می‌نماید. برای دانلود مقاله دانشجویی باید به سایت‌های معتبر مراجعه کرد.

دانلود مقاله دانشجویی می‌تواند یک مقاله ساده و یا یک مقاله مهم و تخصصی باشد. در سایت‌های دانلود مقاله، مقاله‌های مختلفی (مقاله فارسی، مقاله انگلیسی، مقاله ترجمه شده و…) وجود دارد که دانشجو برای افزایش دانش  و تجربه می‌تواند از این مقالات علمی استفاده نماید.

ترجمه تخصصی متون دانشجویی
ترجمه فوری متون و مقالات دانشجویی

مقالات می‌توانند به زبان فارسی باشند و یا به زبان انگلیسی که مقالات به زبان انگلیسی را فقط افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند می‌توانند مطالعه نمایند. مقالات انگلیسی اغلب در مقطع دکتری مورد استفاده قرار می گیرد.

اما بعضی از دانشجویان علاقمند از دوره کارشناسی با مقاله نویسی آشنا می‌شوند و فقط برای افزایش دانش خود به دانلود مقاله دانشجویی می‌پردازند.

ترجمه فوری مقالات دانشجویی
ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله

متأسفانه در کشور ما اکثر افراد مهارت مقاله نویسی را ندارند و برای ارائه مقاله خود به افراد باتجربه مراجعه می‌کنند و با صرف هزینه‌ای مقاله خود را تهیه می‌کنند.

کشوری که در آن مقاله علمی فراوان ارائه شود آینده علمی روشنی خواهد داشت. مقاله ارائه شده باید دارای خلاقیت و نوآوری باشد. موضوع انتخابی برای مقاله باید هدف دار باشد و خواننده با مطالعه مقاله بهره کافی را ببرد.

در مقاله نویسی باید قوانین مربوطه رعایت شود. بنابراین پژوهشگر برای اینکه نتایج تحقیقات خود را در اختیار محققان سرتاسر دنیا قرار دهد آن را به صورت مقاله انگلیسی ارائه می‌دهد که البته تهیه مقاله انگلیسی کار آسانی نیست برای این کار پژوهشگر باید تسلط کافی به زبان انگلیسی  و مقاله نویسی داشته باشد.

مقاله های دانشجویی مخصوصاً مقاله های انگلیسی می توانند رزومه خوب تحصیلی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند باشد.

ترجمه دانشجویی
ترجمه فوری متون و مقالات

ترجمه متون و مقالات

متون و مقالات دانشجویی، پروژه‌هایی هستند که بوسیله اساتید دانشگاه و به منظور اجرا به دانشجویان داده می‌شود. برخی از دانشجویان برای ترجمه بخشی از این متون یا تمام آن نیاز به کمک دارند.

ترجمه متون دانشجویان برخلاف تصور عامه، توانایی‌هایی خاص می‌طلبد که در توان اکثر موسسات ترجمه نیست. برخی از این ویژگی‌ها چنین است:

۱- مترجم برای ترجمه باید دایره لغات بیشتری بداند که دلیل آن تنوع زیاد رشته‌ها و گرایشات است.

۲- مترجم باید سرعت عمل بالایی داشته باشد زیرا زمان تحویل برای دانشجو اهمیت بسزایی دارد.

۳- ترجمه‌ دانشجویی علی‌رغم داشتن کیفیت مناسب، باید با حداقل قیمت انجام شود چون اکثر دانشجویان فاقد درآمد و توان مالی بالا هستند.

۴- موسسه‌ای که خدمات ترجمه را برای دانشجویان ارائه می‌کند، بایستی به راحتی در دسترس باشد.

خدمات دانشجویی فامارت
خدمات تخصصی ترجمه

اهمیت سرعت و هزینه ترجمه دانشجویی

ترجمه متون جز بخش‌هایی است که دانشجویان در طول دوران تحصیلی با آن زیاد مواجه می‌شوند. اساتید به جهت این که دانشجویان بتوانند از مطالب به روز دنیا مطلع باشند در بسیاری از تحقیقات و بخش‌های مطالعاتی دانشجویی از آن‌ها خواستار ترجمه مطالب علمی می‌شوند. هم چنین یکی از موارد لازم و ضروری جهت انجام پایان‌نامه، ترجمه مقالات و مطالب علمی جهت استفاده و کمک در متن پایان‌نامه است.

اما ترجمه دانشجویی بخشی است که باید در زمان محدود و کوتاهی انجام شود زیرا بسیاری از دانشجویان جهت انجام آن بازه زمانی کمی دارند بنابراین ترجمه سریع به کمک این افراد جهت انجام امور ترجمه می‌آید.

درک مطلب از متون خارجی و استفاده آن در کار تحقیقاتی جهت بدست آوردن نتیجه در انجام ترجمه به خصوص ترجمه دانشجویان بسیار مهم است.

خدمات ترجمه باید به نحوی به دانشجویان ارائه شود که متن ترجمه شده دارای کیفیت مطلوب و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به دست آن‌ها برسید.

همان طور که اشاره شد مقدار هزینه در انجام ترجمه دانشجویی بسیار مهم است زیرا دانشجویان مشغول به کار نیستند و از نظر توان مالی دچار مضیقه بوده بنابراین موسسات ترجمه باید این قضیه را در نظر داشته و بخش مجزایی جهت خدمات بهتر و با کمترین هزینه ترجمه به دانشجویان ارائه دهند که در مرکز ترجمه فامارت نیز این قسمت جهت سهولت و آسایش دانشجویان عزیز اعمال شده است.

ترجمه تخصصی متون و مقالات دانشجویی
متون و مقالات دانشجویی‌ را برایتان ترجمه می‌کنیم

گستره انجام ترجمه در رشته‌های دانشگاهی

ترجمه دانشجویان می‌تواند در بخش‌های مختلف از جمله ترجمه مقالات علمی، کتب درسی، مطالب و تحقیقات علمی و … در رشته و گرایش‌های تخصصی مختلف صورت گیرد. ترجمه این بخش باید دارای کیفیت لازم باشد تا بتواند پاسخ‌گوی نیاز دانشجویان جهت درک مطلب و مفهوم متن مورد نظر باشد.

مرکز ترجمه فامارت که خدمات دهنده ترجمه متون دانشجویی است به طور مستقیم و به راحتی در دسترس دانشجو قرار دارد.

ارسال و دریافت متون از طریق سایت، ایمیل و برنامه‌های آنلاین پیام‌رسان مانند تلگرام و واتساپ جز بخش‌هایی است که سبب می شود دانشجویان بتوانند به راحتی ترجمه خود را انجام دهند و چنانچه سؤالاتی داشتند بتوانند به طور مستقیم بهترین پاسخ ممکن را دریافت کنند.

دانشجویان عزیز قادرند به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، سفارش ترجمه خود را ثبت کنند. این سفارش‌ها می‌تواند شامل ترجمه مقاله، ترجمه چکیده مقاله و پایان نامه، ترجمه پروژه‌ دانشجویی، ترجمه کتاب، ترجمه کاتالوگ (کاتالوگ ابزار آلات صنعتی یا ابزار‌های دقیق پروژه‌های علمی) و ترجمه رزومه تحصیلی و شغلی باشد.

ترجمه تخصصی متون و مقالات

در مرکز ترجمه فامارت

ترجمه تخصصی متون دانشجویی
ترجمه متون تخصصی دانشجویی

ترجمه متون و مقالات از زبان انگلیسی به فارسی و از زبان فارسی به انگلیسی پذیرفته می شود.

با بیش از ۱۹ سال سابقه ترجمه انواع متون تخصصی، فنی، مهندسی، پزشکی، هنر و معماری، علوم پایه و طبیعی و … در خدمت شما عزیزان هستیم.

خدماتی که به شما عزیزان ارائه می دهیم:

– ترجمه فوری متون و مقالات فارسی و انگلیسی
– ترجمه مقاله، چکیده مقاله، پایان نامه، رساله
– ترجمه کتاب و کتاب الکترونیکی، ایمیل، سایت
– ترجمه فیلم و فایل صوتی، ترجمه زیرنویس فیلم و سریال
– ترجمه اسناد مالی و تجاری، قراردادهای مالی و بازرگانی
– ترجمه و ویرایش در تمامی رشته های دانشگاهی

ادبیات و زبانشناسی / اسناد تجاری / اقتصاد / برق و الکترونیک / پرستاری / پزشکی / حسابداری و مدیریت / حقوق / روانشناسی / زمین شناسی و معدن / زیرنویس فیلم و سریال / زیست شناسی / سیاسی / شیمی / صنایع / صنایع غذایی / علوم اجتماعی / علوم تربیتی / عمران / فقه و علوم اسلامی / فلسفه / کامپیوتر / کشاورزی / مالی و بازرگانی / متالوژی و مواد / محیط زیست / معماری / مکانیک / نفت، گاز و پتروشیمی / ورزشی / هنر

تلفن تماس:

۰۹۱۲۸۳۳۴۴۶۸  ۰۹۱۲۸۳۳۴۴۵۹

امکان ارسال سفارش از طریق برنامه های تلگرام و واتساپ، ارسال ایمیل به آدرس order[at]famart.ir و ثبت سفارش در سایت فامارت

ترجمه دانشجویی

دیدگاهتان را بنویسید

اسکرول